WWW.PROSTATITA-CRONICA.COM
Ultimele subiecte
» Scoaterea prostatei
Sam 14 Iul 2018 - 13:23 Scris de cursor

» TRATAMENT BACTERIOFAC GEORGIA
Vin 13 Iul 2018 - 23:09 Scris de COV

» PROBLEME DE ERECTIE SI EJACULARE
Vin 13 Iul 2018 - 1:13 Scris de viorel

» Injectii prostata Guercini
Vin 6 Iul 2018 - 13:39 Scris de COV

» Tratament timp de 3-6 luni
Vin 22 Iun 2018 - 22:15 Scris de Necajitu15

» TMS ( The Mind Body Syndrome) Sindromul Miozitei cauzat de Tensiune musculara
Joi 14 Iun 2018 - 6:51 Scris de Italianico

» A Headache in the Pelvis - Stanford Protocol- o noua teorie despre prostatita si CPPS.
Dum 3 Iun 2018 - 21:26 Scris de tudor16

» POVESTEA MEA
Joi 31 Mai 2018 - 1:04 Scris de tudor16

» TAVANIC ATENTIE !
Dum 20 Mai 2018 - 11:28 Scris de tudor16

Remediu eficient pentru prostatita, cistita, pielonefrita, uretrita s.a.

In jos

Remediu eficient pentru prostatita, cistita, pielonefrita, uretrita s.a.

Mesaj Scris de urofarma la data de Mar 2 Iul 2013 - 1:07

Urostim este un imunostimulator polibacterian care îmbunătăţeşte semnificativ imunitatea prin creşterea  rezistenţei naturale a organismului împotriva diverşilor factori de infecţie a tractului urogenital prin stimularea sistemului imunitar celular si umoral. Urostim activează atât reacţia imunologica sistemica cat si pe cea locala.

Preparatul UROSTIM este destinat administrării orale pentru imunoterapie şi imunoprofilaxie a  afecţiunilor nespecifice ale tractului urogenital în forme acute, recidivate sau cronice atât pentru adulţi cât şi pentru copii în funcţie de agentul cauzator.

Utilizarea preparatului este recomandată mai ales in cazuri de cistita, pielonefrita, uretrita, prostatita, bacteriurie asimptomatica etc.
Atunci când este necesar, preparatul poate fi administrat în combinaţie cu un tratament antibiotic.
Administrarea Urostim este, de asemenea, recomandata în mod special pacienţilor cu reacţie imunologică deprimata, ca rezultat al unui tratament antibiotic continuu prelungit.   

urofarma

Sex : masculin Mesaje : 3
Data de inscriere : 02/07/2013
38
Localizare : Cluj Napoca

Sus In jos

Componenta UROSTIM

Mesaj Scris de urofarma la data de Dum 21 Iul 2013 - 12:26

Fiecare comprimat de UROSTIM conţine 50 mg de substanţă activă liofilizată sau 25 mg de substanţă activă liofilizată, compusă din celule bacteriene moarte din următoarele specii microbiene:
 -          Concentraţie pentru adulţi:
Escherichia coli 29  în cantitate corespunzătoare a 3x109  celule bacteriene;
Escherichia coli J5  în cantitate corespunzătoare  a 3x109  celule bacteriene;
Proteus mirabilis          în cantitate corespunzătoare  a 0.4 x 10celule bacteriene
Enterococcus faecalis  în cantitate corespunzătoare  a 0.4 x 10celule bacteriene
Klebsiella pneumoniae în cantitate corespunzătoare  a 0.4 x 10celule bacteriene

urofarma

38

Sus In jos

Re: Remediu eficient pentru prostatita, cistita, pielonefrita, uretrita s.a.

Mesaj Scris de urofarma la data de Vin 9 Aug 2013 - 2:54

Administrarea de urostim
Urostim se prezintă în formă de comprimate de 50mg pentru adulţi şi pentru copii în vârstă de la 8 luni – 14 ani comprimate de 25mg.
În cazul afecţiunilor urologice acute, în paralel cu tratamentul antibiotic, se administrează câte un comprimat pe zi ,dimineaţa, înainte de masă, până la dispariţia simptomelor, dar nu mai puţin de 10 zile consecutive.
În cazul infecţiilor urologice cronice sau recidivate, se administrează câte un comprimat pe zi, dimineaţa înainte de masă, timp de 2-3 luni consecutive. După terminarea tratamentului este necesar un interval de timp de cel puţin trei luni pentru reînceperea unei noi cure de tratament.
Pentru profilaxie, ca urmare interventiei chirurgicale asupra tractului urinar, este indicată administrarea de Urostim cu o lună înainte de intervenţie şi o lună după intervenţie câte un comprimat pe zi.

Pentru a citi prospectul compet accesati:

urofarma

38

Sus In jos

Mesaj Scris de xeno13 la data de Joi 15 Aug 2013 - 22:40

a folosit cineva?

xeno13

Sex : masculin Mesaje : 8
Data de inscriere : 31/07/2013
45
Localizare : buc

Sus In jos

Este un preparat destul de Ok

Mesaj Scris de deutsch la data de Vin 18 Oct 2013 - 0:41

Am folosit UROSTIM timp de o luna, si pot spune cu siguranta ca m-a ajutat la problemele mele legate de vizica. Il recomand cu incredere.  Problema care ma deranja foarte mult a fost legata de urinare incompleta, care se finaliza cu scapare de urina post urinare, ceea ce crea stare si senzatie neplacuta. Dr-ul meu mi-a recomandat produsul. Efectele le-am simtit prin a 14 zi de la inceperea tratamentului. Pot sa zic cu fermitate ca am scapat de discomfortul respectiv.

Sanatate maxima la toti.

deutsch

Sex : masculin Mesaje : 1
Data de inscriere : 18/10/2013
38

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum