WWW.PROSTATITA-CRONICA.COM
Ultimele subiecte
» PROSTECT -2017
Sam 13 Oct 2018 - 20:50 Scris de Scl

» Sumetrolim - l-ati luat ? Ati avut reactii adeverse ?
Lun 1 Oct 2018 - 15:43 Scris de Cristian32

» Prostato Stem (Herbagetica)+informații - a încercat cineva ?
Lun 10 Sept 2018 - 19:56 Scris de Crisseu

» SPERMOCULTURA CU PCR
Dum 2 Sept 2018 - 0:36 Scris de luptatorul

» Scoaterea prostatei
Sam 14 Iul 2018 - 13:23 Scris de cursor

» TRATAMENT BACTERIOFAC GEORGIA
Vin 13 Iul 2018 - 23:09 Scris de COV

» PROBLEME DE ERECTIE SI EJACULARE
Vin 13 Iul 2018 - 1:13 Scris de viorel

» Injectii prostata Guercini
Vin 6 Iul 2018 - 13:39 Scris de COV

» Tratament timp de 3-6 luni
Vin 22 Iun 2018 - 22:15 Scris de Necajitu15

Complicatii aduse de prostatita

In jos

Complicatii aduse de prostatita

Mesaj Scris de iionu88 la data de Sam 3 Feb 2018 - 9:57

Am citit ca prostatita cronica poate aduce complicatii ale rinichilor ,abces prostatic,cancer prostatic ,scaderea nivelului de testosteron etc.
Sunt nou diagnosticat cu aceasta boala si as vrea sa stiu daca ati trecut prin asa ceva .
Nu am gasit nici un doctor dispus sa faca tuseu rectal si in urma spermoculturii si urolturii nu a iesit nimic.
Va urez multa sanatate.

iionu88

Sex : masculin Mesaje : 54
Data de inscriere : 23/10/2017
23
Localizare : Pitesti

Sus In jos

Re: Complicatii aduse de prostatita

Mesaj Scris de iionu88 la data de Sam 3 Feb 2018 - 10:09

[size=33]Care sunt complicatiile prostatitei acute?[/size][size=33]Sunt destul de multe si neplacute, cauzate fie de inflamatia locala ce poate duce la blocarea urinarii sau abces intraprostatic, fie de extinderea infectiei spre tractul urinar superior sau in aparatul genital masculin ducand chiar pana la sepsis (soc infectios al intregului organism).[/size]

[size=33]Acestea ar fi complicatiile. Ati trecut prin asa ceva ?Sunt foarte speriat si disperat cu aceasta boala oribila[/size]

iionu88

23

Sus In jos

Mesaj Scris de COV la data de Dum 4 Feb 2018 - 9:50

Salut iiounu88!
1. Nu te panica, cancer nu faci in nici un caz pt ca intr-un tesut bolnav nu se instaleaza.
2. Cauta un medic urolog bun si du-te la el, te va lamurii cel mai bine. Pt ca aici pe forum la aceeasi boala sunt mult mai multe simptome, asa e boala asta.
3. Tuseul rectal indica cel mai bine daca ai sau nu prostatita.
4. Un lucru foarte bun este ca nu ai nici o bacterie acolo, este foarte important.(posibil nici sa nu suferi de prostatita).
In concluzie cauta un medic bun si mergi la el. Si eu pana sa ajung sa mi se faca tuseu rectal am trecut pe la 2 urologi si la al treilea mi s-a facut fara sa cer eu asa ceva, chiar m-am opus cand medicul mi-a propus asta; dar m-a convins pana la urma sa fac daca vreau sa aflu un diagnostic corect.
Inca odata intereseaza-te de un medic urolog bun si mergi la el!
Sanatate multa iti doresc!

COV

Sex : masculin Mesaje : 26
Data de inscriere : 05/01/2017
28
Localizare : Arad

Sus In jos

Mesaj Scris de iionu88 la data de Lun 5 Feb 2018 - 12:00

Multumesc pentru incurajari COV, tu cum te simti?
De cat timp ai problema asta?

iionu88

23

Sus In jos

Mesaj Scris de COV la data de Joi 8 Feb 2018 - 10:06

Pentru putin iionu88!
De 4 ani ma confrunt cu asta, e greu dar incerc sa fiu activ sa nu bag in seama problema cu toate ca ma baga ea in seama pe mine...
E greu ca nu poti anihila problema, am incercat multe scheme de tratament si am ajuns la concluzia ca totul e in zadar. 
Tine mult de psihic, incerca sa nu dai atentie bolii, fa multa miscare...si impaca-te cu ideea, altfel ajungi in depresie si nu.i bine!
Gandeste.te ca altii au probleme de sanatate mult mai mari decat ai tu, fii optimist, fii luptator, asta e viata...
Sanatate multa, la toata lumea!

COV

28

Sus In jos

Mesaj Scris de iionu88 la data de Joi 8 Feb 2018 - 10:43

Salut,Cov ma binedispune optimismul tau, se pare ca doar tu si Momo mai sunteti activi pe site, spune-mi te rog ce simptome mai ai dupa 4 ani de boala,ti-am citit mesajele (am citit tot forumul,am facut o obsesie citesc toata ziua despre boala asta nenorocita) si am vazut ca spui ca ai luat boala de la oral,am citit pe multe site-uri straine  care spun de chlamydia si ureaplasma ca ar principalii factori ai aparitiei prostatitei la tineri , am facut analize date de doctor din urina si anticorpi care sunt negative dar ma gandesc ca nu mai ies la analize,cei drept nu am avut numai sex protejat pana la varsta asta si ma gandesc la ceva de genul.Ma omoara gandul ca as ramane impotent sau steril , citesc toata ziua de boala asta parca sunt de pe alta planeta nu mai imi pasa de ce se intampla in jurul meu.
Saptamana viitoare voi vizita un alt urolog si de data aceasta si un dermatolog desii sunt sigur ca nu voi mai scapa de asta, nu stiu ce sa mai fac.
Daca  mai sunt membrii activi pe aici i.as ruga sa ma ajute dandu-mi cate un sfat.Sanatate va doresc!

iionu88

23

Sus In jos

Mesaj Scris de COV la data de Vin 9 Feb 2018 - 11:58

Slutare inca odata!
Ma bucur ca te pot ajuta cat de putin psihic si cu sfaturi din experienta mea, de altfel si eu cand eram la inceputul bolii eram exact ca si tine (si cred ca toti am fost asa).
Incerca sa iesi din carapacea disperarii, altfel iti inrautatesti singur situatia.
Nu te mai gandi la impotenta, la lipsa erectiei, etc.
De multe ori te vindeci prin starea ta pozitiva sau de asemenea te poti imbolnavi mai rau daca esti negativ.
Te inteleg perfect, dar sa stii ca si pe internet gasesti o groaza de informatii false, care te sperie degeaba.
Sper sa gasesti un medic bun si rabdator sa-ti explice despre prostatita.
Spui ca iti ies analizele sterile, PERFECT, eu faceam analize si de fiecare data imi iesea tot cate o alta bacterie... atunci ganduri... Iti repet poate tu nici nu suferi de boala asta. E bine ca nu ti-a iesit nici o bacterie, corpul se reface, daca nu exista infectie e mult, mult spre bine. 
1.Scoate-ti din cap gandurile negative (pur si simplu nu ai niste simptome f grave).
2.Intereseaza-te de un medic bunicel ( oricum boala asta ii depasesc rau pe urologi si ii inteleg, dar sa-ti explice tot "procesul" bolii, asta in caz ca suferi de asa ceva, ma repet...)
3.Fa multa miscare, bucura.te de viata, fa-ti o gagica in caz ca nu ai si sa vezi cum uiti de toate problemele astea.
Iti doresc sanatate si capul sus !!!

COV

28

Sus In jos

Mesaj Scris de Necajitu15 la data de Lun 19 Feb 2018 - 11:03

O mizerie de boala..

Necajitu15

Sex : masculin Mesaje : 32
Data de inscriere : 08/05/2017
34
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Mesaj Scris de George 2014 la data de Lun 19 Feb 2018 - 13:47

O definitie perfecta pentru aceasta afectiune.

George 2014

Sex : masculin Mesaje : 27
Data de inscriere : 06/11/2014
38
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Sus

Permisiunile acestui forum: