WWW.PROSTATITA-CRONICA.COM
Ultimele subiecte
» Scoaterea prostatei
Sam 14 Iul 2018 - 13:23 Scris de cursor

» TRATAMENT BACTERIOFAC GEORGIA
Vin 13 Iul 2018 - 23:09 Scris de COV

» PROBLEME DE ERECTIE SI EJACULARE
Vin 13 Iul 2018 - 1:13 Scris de viorel

» Injectii prostata Guercini
Vin 6 Iul 2018 - 13:39 Scris de COV

» Tratament timp de 3-6 luni
Vin 22 Iun 2018 - 22:15 Scris de Necajitu15

» TMS ( The Mind Body Syndrome) Sindromul Miozitei cauzat de Tensiune musculara
Joi 14 Iun 2018 - 6:51 Scris de Italianico

» A Headache in the Pelvis - Stanford Protocol- o noua teorie despre prostatita si CPPS.
Dum 3 Iun 2018 - 21:26 Scris de tudor16

» POVESTEA MEA
Joi 31 Mai 2018 - 1:04 Scris de tudor16

» TAVANIC ATENTIE !
Dum 20 Mai 2018 - 11:28 Scris de tudor16

Argint coloidal

Pagina 2 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

In jos

Re: Argint coloidal

Mesaj Scris de brahmachari la data de Dum 3 Iul 2011 - 22:34

Argintul nu numai ca nu creeaza arsuri, ci din contra este considerat cea mai buna solutie pentru vindecarea arsurilor. Arsii din spitale sunt "stropiti" cu argint coloidal pentru a grabi vindecarea si pentru a impiedica infectiile.
Referitor la impinsul cu seringa in uretra da-mi voie sa ma indoiesc. Argintul trebuie sa ajunga la prostata ca sa faci ceva. Nu stiu daca ai vazut cum arata o sonda care se introduce bolnavilor din spitale care din diverse motive nu pot urina la toaleta. Are aproximativ 30-35 cm si se introduce destul de mult in interior. Prostata e chiar la baza vezicii urinare asa ca terbuie sa "pompezi" argintul destul de tare ca sa ajunga la prostata. Iti trebuie o seringa destul de mare (cel putin 50 ml) si chiar si asa ma indoiesc ca reusesti sa impingi argintul pana la prostata. Rectal pare mult mai usor (normal) sa ajunga argintul la prostata. Ai nevoie doar de o seringa de 10 ml, iar argintul este absorbit IMEDIAT prin colon.
Incearca cu apa sa o impingi prin uretra si spune daca reusesti. Apa nu poate sa iti faca rau.
brahmachari

Sex : masculin Mesaje : 109
Data de inscriere : 21/01/2011
46
Localizare : Pitesti

Sus In jos

Mesaj Scris de nicanor la data de Mar 5 Iul 2011 - 2:04

brahmacare pana la urma argintul colidal este iritant sau nu? problema mia nu este daca ajunge sau nu la prostata ( idea sa ajunga la uretra prostatica) si de a omori bacterile care sunt pe uretra. De ce sa bag apa? Omul care sa vindecat nu a bagat apa. a bagat argint coloidal dupa cum am mai scris.

nicanor

Sex : masculin Mesaje : 4
Data de inscriere : 02/05/2011
47
Localizare : cluj

Sus In jos

Mesaj Scris de brahmachari la data de Mar 5 Iul 2011 - 5:51

Argintul coloidal NU ESTE IRITANT IN NICI UN FEL. TE ASIGUR DE ASTA.
Daca vrei sa incerci iti doresc succes. Ti-am zis sa bagi apa sa vezi daca urca lichidul pe uretra. Apa nu iti face rau. Daca ai argint coloidal incearca direct cu argint. Chiar sunt curios in primul rand daca urca pe uretra.
Te-as ruga frumos sa postezi si aici ce/cum ai facut , ce ai simtit, daca ai simtit vreo ameliorare.
Bafta si sanatate!
brahmachari

46

Sus In jos

Mesaj Scris de fly boys la data de Mar 5 Iul 2011 - 21:13

se poate folosi direct furtunul de la un irigator vaginal adaptat la seringa care sa fie cu acul rupt pt varianta prin anus.Eu de azi incep cu argintul coloidal (azi imi vine prin curierat).am comandat si cernitol dupa okazii care imi vine in 2 saptamani.Ce am citit despre Ag coloidal imi da sperante foarte mari de vindecare pt PC bacteriana pe care o am de 2 luni jumate.Pt toate astea tin sa-ti multumesc brahmachari.

fly boys

Sex : masculin Mesaje : 20
Data de inscriere : 05/07/2011
37
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Mesaj Scris de brahmachari la data de Mier 6 Iul 2011 - 1:08

Cu placere. Sper sa te ajute sa te vindeci.
brahmachari

46

Sus In jos

Mesaj Scris de marian la data de Mier 6 Iul 2011 - 13:11

brahmachari a scris:Argintul coloidal NU ESTE IRITANT IN NICI UN FEL. TE ASIGUR DE ASTA.
Daca vrei sa incerci iti doresc succes. Ti-am zis sa bagi apa sa vezi daca urca lichidul pe uretra. Apa nu iti face rau. Daca ai argint coloidal incearca direct cu argint. Chiar sunt curios in primul rand daca urca pe uretra.
Te-as ruga frumos sa postezi si aici ce/cum ai facut , ce ai simtit, daca ai simtit vreo ameliorare.
Bafta si sanatate!

Am si eu o intrebare. Am cumparat 500 ml de argint coloidal ( ma aflu la Londra) am o nedumerire in legatura cu doza.

Pe eticheta scrie cam asa : Potency spec/particle size range
0.0006-0.005 microns. Silver contein by weight 10 parts per milion (
aprox). Content : Ultra purified water, medical grade silver.

In site-ul din care m-am inspirat, se recomanda intre 5-10 oz pe zi. In alte site-uri 3 lingurite pe zi. http://www.prostate-massage-and-health.com/Silver-Water.html
5 oz din cate am vazut inseamna 146 ml, ceea ce mi se pare enorm.
Care este doza optima care ar trebui luata?
Caci de la o lingurita de 5ml la 146 ml este o diferenta uriasa.....

marian

Sex : masculin Mesaje : 16
Data de inscriere : 03/12/2010
47
Localizare : provincie

Sus In jos

Mesaj Scris de brahmachari la data de Joi 7 Iul 2011 - 1:24

Sincer sa fiu si mie mi se pare enorm de mult 146ml. Depinde si cum il iei..
Daca il bei poate ca este posibil... Am vazut un videoclip pe internet in care un tip spune ca a consumat (pe gura) 250 ml zilnic timp de doi ani si nu a avut nimic.
https://www.youtube.com/watch?v=IGyORfgxGs4
Daca il iei rectal cu siguranta este mult prea mult. Rectal cred ca
maximul cat poti sa iei este de 3 ori pe zi cate 10 ml. E o parere formata din ceea ce am citit/vazut pe youtube.
brahmachari

46

Sus In jos

Mesaj Scris de marian la data de Joi 7 Iul 2011 - 1:55

brahmachari a scris:Sincer sa fiu si mie mi se pare enorm de mult 146ml. Depinde si cum il iei..
Daca il bei poate ca este posibil... Am vazut un videoclip pe internet in care un tip spune ca a consumat (pe gura) 250 ml zilnic timp de doi ani si nu a avut nimic.
https://www.youtube.com/watch?v=IGyORfgxGs4
Daca il iei rectal cu siguranta este mult prea mult. Rectal cred ca
maximul cat poti sa iei este de 3 ori pe zi cate 10 ml. E o parere formata din ceea ce am citit/vazut pe youtube.

Mersi. Oral care e doza indicata ptr. prostatita? Avand in vedere concentratia de 10 PPM ..
Si inca ceva, argintul cooidal care l-am cumparat este in sticla de plastic, pe care scrie" this PET botle do Not afect the coloidal".
Am vazut pe net ca nu are voie sa intre in legatura cu plasticul, eu il luam cu o lingurita de plastic.
Pana la urma cu ce este mai bine? cu lingurita de plastic sau metal?
Mersi anticipat !

marian

Sex : masculin Mesaje : 16
Data de inscriere : 03/12/2010
47
Localizare : provincie

Sus In jos

Mesaj Scris de brahmachari la data de Joi 7 Iul 2011 - 8:29

Despre plastic nu stiu ce sa iti spun. Eu prefer sticla "sticla". I-l luam cu o lingura de metal... nu cred ca afecteaza cateva secunde cat sta in lingura. Acum i-l trag direct cu seringa din sticluta.
Despre doza orala nu stiu sa iti dau o cantitate exacta. Daca tipul ala lua 250 ml / zi si nu avea nimic... asta spune multe. Poti sa iei cate o lingura de trei ori pe zi pentru inceput si sa vezi cum te simti. Inainte sa il inghiti tine-l in gura cel putin 1 minut... in felul asta se mai absoarbe sublingual. Si daca il iei oral... eu zic sa iei si suplimente pentru bacteriile bune din intestestil lactobacilus si altele. Din ce am citit chipurile argintul coloidal omoara doar bacteriile "rele", cele "bune" din intestin reusesc sa "i-i faca fata" insa eu personal am dubii ca agintul este asa de "inteligent" sa stie ce bacterii sa omoare si pe care sa le lase in pace.
In plus iti recomand sa i-l iei rectal... poate suna scarbos/ pervers /gay sau mai stiu eu cum... l-a inceput eu asa ma gandeam ca e o prostie sa i-l iau rectal insa te asigur ca e mult mai usor decat crezi si in plus ajunge IMEDIAT la prostata in cantitati mult mai mari decat daca il iei oral si e mult mai eficient.
Insa indiferent cum i-l iei scrie si aici din cand in cand cum l-ai luat si ce efecte a avut in cazul tau.
Succes si sanatate.
brahmachari

46

Sus In jos

Mesaj Scris de fly boys la data de Vin 8 Iul 2011 - 4:37

Am inceput de azi tratamentul cu argint coloidal cu concentratie de 30ppm.Furtunul de la irigatorul vaginal isi face bine treaba aste rotund in cap nu te zgarie la hemoroizi si te penetreaza perfect binenteles uns cu crema de galbenele.Folosesc o seringa de 20 ml o incarc cu 13ml pt ca mai sunt mici pierderi(mai ramane pe furtun) de 3 ori pe zi.

fly boys

37

Sus In jos

Mesaj Scris de fly boys la data de Dum 17 Iul 2011 - 10:01

De 7 zile nu mai am nici o simptoma au disparut toate.Ag coloidal il folosesc de 9 zile si ceaiurile ,tincturile, semintele de dovleac selezin etc nu lipsesc.Am observat ca la aerul conditionat din masina parca simnt o ff mica jena. Nu stiu dc se intorc durerile cand o sa vina frigul.Astept sa vad dc pot posta la povesti de succes.

fly boys

37

Sus In jos

Mesaj Scris de fly boys la data de Dum 17 Iul 2011 - 11:14

INCERCATI ARGINTUL COLOIDAL luat cum a spus brahmachari. NU AVETI CE PIERDE!!!

fly boys

37

Sus In jos

Mesaj Scris de eugen la data de Mar 19 Iul 2011 - 0:37

ma bucur pentru rezultatele tale flyboys. astept sa vad cum evolueaza in continuare. sa ne tii la curent

eugen

Sex : masculin Mesaje : 121
Data de inscriere : 27/04/2011
32

Sus In jos

Mesaj Scris de razush la data de Mier 20 Iul 2011 - 0:03

fly boys a scris:De 7 zile nu mai am nici o simptoma au disparut toate.Ag coloidal il folosesc de 9 zile si ceaiurile ,tincturile, semintele de dovleac selezin etc nu lipsesc.Am observat ca la aerul conditionat din masina parca simnt o ff mica jena. Nu stiu dc se intorc durerile cand o sa vina frigul.Astept sa vad dc pot posta la povesti de succes.

Ma bucur mult ca am gasit acest forum. Te rog sa-mi spui si mie de unde ai cumparat argint coloidal si asi mai avea inca o intrebare:
Lichidul trebuie incalzit inainte de a fi introdus in anus?
Eu am inceput tratamentul de 2 zile , am o sticla de 250 ml pe care mi la adus cineva din Italia. Scrie pe el ca este de 10 ppm. Cu toate ca temperatura in casa este destul de mare in aceste zile simt o anumita raceala la introducerea arg.col. in rect.
Sper sa dea rezultate. Sanatate la toti !

razush

Sex : masculin Mesaje : 5
Data de inscriere : 19/07/2011
40
Localizare : slatina

Sus In jos

Mesaj Scris de razush la data de Mier 20 Iul 2011 - 0:06

liviuliviu a scris:sunt interesat de sarmele acelea. vreau sa le cumpar . cum procedam ?

Liviu, pana la urma ai cumparat sarmele de la brachmacari? ai produs argint, ai vreun efect?

razush

40

Sus In jos

Mesaj Scris de brahmachari la data de Mier 20 Iul 2011 - 8:11

nu le-a cumparat. daca esti interesat da un pm.
mersi
brahmachari

46

Sus In jos

argint coloidal

Mesaj Scris de fly boys la data de Mier 20 Iul 2011 - 13:22

Ma bucur mult ca am gasit acest forum. Te rog sa-mi spui si mie de unde ai cumparat argint coloidal si asi mai avea inca o intrebare:
Lichidul trebuie incalzit inainte de a fi introdus in anus?
Eu am inceput tratamentul de 2 zile , am o sticla de 250 ml pe care mi la adus cineva din Italia. Scrie pe el ca este de 10 ppm. Cu toate ca temperatura in casa este destul de mare in aceste zile simt o anumita raceala la introducerea arg.col. in rect.
Sper sa dea rezultate. Sanatate la toti ![/quote]

NU trebuie incalzit se pastreaza ferit de lumina directa a razelor solare cu temperaturi intre 1 si 40 de grade.Futunasul trebuie si el incarcat cu ag col exact cum ai incarca acul la seringa. Dc nu incarci, vei introduce si aer in rect vei avea putine gaze si uneori putina diaree (asa e la mine asta in cazul in care uit sa incarc).Nr de ppm NU indica calitatea ag col.Folosesc aqua nano romanesc cu particule de 0,5-5nm sunt particule mai mari si asta face sa se elimine mai greu din corp dar,oricum nu au efecte nocive asupra sanatatii.Am cumparat 4 sticle de 500ml.Dc poate cineva sa ne zica o firma buna care produce ag col ar fi bine.Ma tenteaza si FIRST DEFENSE din USA.

fly boys

37

Sus In jos

Mesaj Scris de brahmachari la data de Mier 20 Iul 2011 - 23:19

Parerea mea e ca cel mai bun e produs la tine acasa... iesi si mult mai ieftin asa. Nici macar nu e greu de facut si nu ai nevoie de cine stie ce "scule" complicate si scumpe... Din ce am citit marimea particulelor conteaza... cu cat sunt mai MICI cu atat mai BINE.
Se poate testa usor daca apa contine argint coloidal (desi asta nu indica si calitatea) cu o raza laser de la o lanterna ieftina. Daca raza laser se vede CLAR prin apa inseamna ca apa contine particule de argint in suspensie, daca nu se vede deloc sau e mai "plapanda" inseamna ca nu prea contine argint.
brahmachari

46

Sus In jos

Mesaj Scris de brahmachari la data de Mier 20 Iul 2011 - 23:22

Am uitat sa precizez ca nu se incalzeste la introducerea in anus.. nu chiar asa de rece.... si da... este foarte indicat sa fie tinut la intuneric.
brahmachari

46

Sus In jos

Mesaj Scris de Admin la data de Joi 21 Iul 2011 - 0:55

Rog pe cei care folosesc argintul coloidal rectal , sa posteze linkurile sau documentatia din care s-au inspirat. Am cautat personal iar documentatia cu privire la folosirea ag.coloidal ( rectal ) in tratamentul prostatitei este cam saraca. Tratamentul pare totusi destul de interesant, logic, si ieftin....

Rog pe brahmachari daca dispune de mai multa documentatie in ce priveste acest tratament sa posteze pe forum.
Admin
Admin
Admin

Data de inscriere : 05/11/2010
Localizare : Munchen

http://www.prostatita-cronica.com

Sus In jos

Mesaj Scris de brahmachari la data de Joi 21 Iul 2011 - 2:49

din pacate nu am materiale despre folosirea ag coloidal rectal. Eu m-am "inspirat" din documentatia (mai mult videoclipuri de pe youtube) despre ag coloidal luat pe cale orala si am vazut un videoclip pe youtube in care un tip explica de ce este mai bine sa fie luat pe rectal.
videoclipul este aici: https://www.youtube.com/watch?v=lIPoTyZDL10&feature=mfu_in_order&list=UL

aici: https://www.youtube.com/playlist?list=PL27856D3C60DD71EF&feature=mh_lolz
gasiti o lista cu videoclipurile mai interesante despre ag coloidal pe care le-am vazut pe youtube.
brahmachari

46

Sus In jos

Mesaj Scris de fly boys la data de Joi 21 Iul 2011 - 12:39

Brahmachari ,dc il produci acasa cum afli concentratia( ppm) de ag si ce dimensiuni au particulele?
De inspirat m-am inspirat exclusiv de la brahmachari asa ca, eu nu am ce materiale sa postez doar, din practica mea de a folosi furtunul de la un irigator vaginal fiind contondent si capul rotund intra perfect.
Dupa 10 zile in care nu am mai avut nicio simptoma azi am simtit un mic deranj.In concluzie e de munca cu vindecarea.
Stiti vre-o firma care produce AG COL de calitate?

fly boys

37

Sus In jos

Mesaj Scris de razush la data de Vin 22 Iul 2011 - 0:22

Iau argint de 2 zile, dar imi povoaca diaree. Iar dupa introducere in rect o senzatie de defecare. Este la fel si la voi?

razush

40

Sus In jos

Mesaj Scris de brahmachari la data de Vin 22 Iul 2011 - 2:08

nu cred ca e normal sa iti provoace diaree... poate ca iei prea mult (cat iei acum?) incearca sa reduci cantitatea (la 8ml sa zicem). Eu iau 8ml pe zi si nu am avut niciodata probleme de diaree.

@fly boys
Concentratia o afli cu TDS-metru (Total disolved solids). Cat de mari sunt
particulele e mai greu de aflat... din ce am citit/vazut pe youtube culoarea
este cel mai bun indicator. Daca particulele sunt mici si uniform distribuite
ag coloidal are culoarea galbena curata... este transparent se vede prin el.
Daca particulele sunt prea mari incepe sa se intunece la culoare.
Eu am observat chestia asta cand il fac... daca mentin intensitatea curentului sub 10 mA ag coloidal ramane galben si transparent. Daca nu sunt atent si intensitatea depaseste 10mA pentru mai multe minute
incepe sa se intunece la culoare si incepe sa isi piarda din transparenta.
Am intrebat pe cineva si mi-a spus ca daca se intuneca la culoare inseamna ca particule mari au inceput sa fie eliberate.
La inceput apa e curata... si incet incet devine galbena... cu cat este
mai mult argint in apa cu atat apa conduce mai bine curentul electric...
cu cat rezistenta apei este mai mica cu atat creste mai mult intensitatea curentului. Pare greu probabil, insa doar pare... in realitate
daca ai un multimetru si verifici intensitatea curentului la fiecare 10 minute nu sunt probleme.
brahmachari

46

Sus In jos

Mesaj Scris de razush la data de Vin 22 Iul 2011 - 8:05

brahmachari a scris:nu cred ca e normal sa iti provoace diaree... poate ca iei prea mult (cat iei acum?) incearca sa reduci cantitatea (la 8ml sa zicem). Eu iau 8ml pe zi si nu am avut niciodata probleme de diaree.

Iau 10 ml de 3 ori pe zi, concentratie 10ppm . Poate ar fi mai bine sa-l iau oral? Tu simti ceva schimbari pozitive de cand ei argint coloidal, dupa cum vad ai ceva timp.

razush

40

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 2 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Sus