WWW.PROSTATITA-CRONICA.COM
Ultimele subiecte
» Prostato Stem (Herbagetica)+informații - a încercat cineva ?
Lun 10 Sept 2018 - 19:56 Scris de Crisseu

» SPERMOCULTURA CU PCR
Dum 2 Sept 2018 - 0:36 Scris de luptatorul

» Sumetrolim - l-ati luat ? Ati avut reactii adeverse ?
Dum 2 Sept 2018 - 0:17 Scris de luptatorul

» Scoaterea prostatei
Sam 14 Iul 2018 - 13:23 Scris de cursor

» TRATAMENT BACTERIOFAC GEORGIA
Vin 13 Iul 2018 - 23:09 Scris de COV

» PROBLEME DE ERECTIE SI EJACULARE
Vin 13 Iul 2018 - 1:13 Scris de viorel

» Injectii prostata Guercini
Vin 6 Iul 2018 - 13:39 Scris de COV

» Tratament timp de 3-6 luni
Vin 22 Iun 2018 - 22:15 Scris de Necajitu15

» TMS ( The Mind Body Syndrome) Sindromul Miozitei cauzat de Tensiune musculara
Joi 14 Iun 2018 - 6:51 Scris de Italianico

Argint coloidal

Pagina 3 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

In jos

Re: Argint coloidal

Mesaj Scris de brahmachari la data de Vin 22 Iul 2011 - 9:19

Eu am simtit ameliorari cand am luat rectal. Initial am luat oral si nu prea am simtit mai nimic. Dacai iei oral parerea mea este sa iei dimineata pe stomacul gol si sa il tii in gura cel putin 1 minut. In felul asta se absoarbe si sublingual. Eventual mai redu cantiatea si continua rectal. In opinia mea asta este cea mai eficienta metoda de administrare.
aici: http://www.comsci.org.uk/products/colloidalSilver/colloidal_silver_taking_questions.htm
gasesti explicatii cu avantaje/dezavantaje ale metodelor de administrare a argintului coloidal.
brahmachari

Sex : masculin Mesaje : 109
Data de inscriere : 21/01/2011
46
Localizare : Pitesti

Sus In jos

Mesaj Scris de liviuliviu la data de Mier 27 Iul 2011 - 2:32

fly boys a scris:Ma bucur mult ca am gasit acest forum. Te rog sa-mi spui si mie de unde ai cumparat argint coloidal si asi mai avea inca o intrebare:
Lichidul trebuie incalzit inainte de a fi introdus in anus?
Eu am inceput tratamentul de 2 zile , am o sticla de 250 ml pe care mi la adus cineva din Italia. Scrie pe el ca este de 10 ppm. Cu toate ca temperatura in casa este destul de mare in aceste zile simt o anumita raceala la introducerea arg.col. in rect.
Sper sa dea rezultate. Sanatate la toti !

NU trebuie incalzit se pastreaza ferit de lumina directa a razelor solare cu temperaturi intre 1 si 40 de grade.Futunasul trebuie si el incarcat cu ag col exact cum ai incarca acul la seringa. Dc nu incarci, vei introduce si aer in rect vei avea putine gaze si uneori putina diaree (asa e la mine asta in cazul in care uit sa incarc).Nr de ppm NU indica calitatea ag col.Folosesc aqua nano romanesc cu particule de 0,5-5nm sunt particule mai mari si asta face sa se elimine mai greu din corp dar,oricum nu au efecte nocive asupra sanatatii.Am cumparat 4 sticle de 500ml.Dc poate cineva sa ne zica o firma buna care produce ag col ar fi bine.Ma tenteaza si FIRST DEFENSE din USA.[/quote]

salut ! cum iti mai merge ? ai continuat tratamentul cu argint ? ai rezultate ?

liviuliviu

Sex : masculin Mesaje : 11
Data de inscriere : 29/05/2011
32
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Mesaj Scris de fly boys la data de Joi 28 Iul 2011 - 6:13

Am avut dereglari gastro-intestinale de la polen.L-am intrerupt dar,m-am ales cu diaree acuta si sunt in curs de vindecare.Din cauza asta am intrerupt si tratamentul cu ag col (de 3 zile).
Cu prostatita ma simnt foarte bine, niciun fel de durere pelviana sau orice durere cunoscuta acestei boli doar urinarile nu mai sunt ca inainte de a ma fi ales cu boala asta.Urinarile sunt acum de 6-7 ori pe zi iar seara niciodata dar trebui tinut cont ca ma trezesc la ora 5 zilnic.
Aparenta vindecare se trage de la toate produsele naturale.Cred ca ag col a avut si el rolul si rezultatele lui.

fly boys

Sex : masculin Mesaje : 20
Data de inscriere : 05/07/2011
37

Sus In jos

Mesaj Scris de ronnie la data de Vin 23 Sept 2011 - 23:58

ca tot vbm de idei revolutionare..in fine una peste alta ma gandeam si eu la solutii pt astfel de probleme..si..stiind ca din antibiotice doar un procent infim ajunge in prostata..ma gandeam daca se poate injecta in prostata cu un ac extrem de subtire un puncte cheie ale prostatei cu antibiotic..in zone care sa nu provoace pb de vre-o natura anume..
ronnie

Sex : masculin Mesaje : 57
Data de inscriere : 23/09/2011
31

Sus In jos

Mesaj Scris de MOMO la data de Sam 24 Sept 2011 - 0:09

Ronnie, despre acest tratament "revolutionar" s-a mai vorbit aici: http://prostatita.forumz.ro/t27p20-povestea-mea-celelalte-subiecte-gen-povestea-mea-deschise-separat-au-fost-fuzionate-cu-acest-topic#359
Detalii si aici: http://www.prostatitis2000.org/index.php?option=com_content&view=article&id=80&Itemid=158&lang=en
MOMO
moderatori
moderatori

Sex : masculin Mesaje : 216
Data de inscriere : 10/11/2010
44
Localizare : On the Earth

http://prostatita.forumz.ro

Sus In jos

Mesaj Scris de nicanor la data de Dum 23 Oct 2011 - 7:49

Argintul coloidal pe uretra functioneaza !!! am inceput acum 2 luni jumate in fiecare seara cate o seringa dr 10 ml. trebuie ca penisul sa fie in erectie altfel nu ajunge argintul pana la prostata. O data pe seara timp de 2 luni. Primele ameliorari sau vazut dupa 4-5 saptamani. Nu mai am nicio simtom a acum si mam chinuit inainte 2 ani . doctorii ziceau ca nu e bacteriana. si ca nu se trece. Cine spune ca boala nu e tratabila e un mare bou. nu va pierdeti nadejdea

nicanor

Sex : masculin Mesaje : 4
Data de inscriere : 02/05/2011
47
Localizare : cluj

Sus In jos

Mesaj Scris de razush la data de Lun 24 Oct 2011 - 0:59

Nicanor, si la mine a functionat aceasta metoda. Simptomele sau redus cu 80 la suta. Intradevar cam dupa o luna si ceva au aparut ameliorarile.
Acum mai am doar o anumita jena, si foarte importand ca la aparitia frigului nu am mai avut recurente

razush

Sex : masculin Mesaje : 5
Data de inscriere : 19/07/2011
40
Localizare : slatina

Sus In jos

Mesaj Scris de valentyno75 la data de Dum 18 Mar 2012 - 15:47

baietii care v-ati introdus argintul coloidal pe uretra cum va simtiti? si in timpul acestui tratament a-ti urmat in paralel si ceva naturist?

valentyno75

Sex : masculin Mesaje : 17
Data de inscriere : 25/01/2012
43
Localizare : brescia

Sus In jos

Mesaj Scris de opryka11 la data de Mar 17 Apr 2012 - 8:19

Salut brahmachari! Mai este valabila oferta cu sarma de argint?

opryka11

Sex : masculin Mesaje : 1
Data de inscriere : 17/04/2012
56
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Mesaj Scris de brahmachari la data de Mier 18 Apr 2012 - 22:05

Le-am vandut.
Poti incerca sa cumperi de pe net (okazii) 2 monede de argint cu puritate 999.
Daca folosesti monede ai grija ca clemele cu care le prinzi sa nu atinga apa. DOAR monedele
sa fie in apa.
Sanatate
opryka11 a scris:Salut brahmachari! Mai este valabila oferta cu sarma de argint?
brahmachari

46

Sus In jos

Mesaj Scris de sanatatemaxima la data de Dum 22 Apr 2012 - 6:18

eu sunt curios daca inainte de tratamentul cu Argint coloidal a-ti incercat si medicamente gen prostamol... prostenal sau alte leacuri naturiste(nu chimicale sau antibiotice) si daca a-ti simtit ameliorari cu ajutorul acestora? Mai pe scurt alte leacuri mai aveau vre-un efect sau Argintul a fost ultima solutie?

sanatatemaxima

Sex : masculin Mesaje : 1
Data de inscriere : 22/04/2012
48
Localizare : Cluj

Sus In jos

Mesaj Scris de brahmachari la data de Mar 24 Apr 2012 - 23:50

eu am incercat tot ce am putut... antibiotice, ceaiuri, tincturi. Nu m-au ajutat decat
intr-o masura destul de mica.... dupa o perioada scurta de ameliorare simptomele au revenit. In cazul meu nici argintul nu m-a "rezolvat" 100%. M-am obisnuit cu boala... mai ma lasa... mai imi blestem ziua nasterii... iar mai ma lasa... si tot asa Sad
brahmachari

46

Sus In jos

Mesaj Scris de MOMO la data de Mier 25 Apr 2012 - 4:58

Apropo de ziua nasterii....La multi ani. Cred ca a fost ziua ta de curand
MOMO
moderatori
moderatori

Sex : masculin Mesaje : 216
Data de inscriere : 10/11/2010
44
Localizare : On the Earth

http://prostatita.forumz.ro

Sus In jos

Mesaj Scris de brahmachari la data de Mier 25 Apr 2012 - 10:17

MOMO a scris:Apropo de ziua nasterii....La multi ani. Cred ca a fost ziua ta de curand
Smile Multumesc
brahmachari

46

Sus In jos

Mesaj Scris de tataru la data de Joi 21 Iun 2012 - 4:55

nicanor-si cei care ati folosit ag coloidal pe uretra sau rectal...cum va simtiti ca asi incerca si eu cu toate ca nu mi-a iesit nici o bacterie la analize dar cred ca e ceva o bacterie ca ma gadila usor pe uretra si pe capul penisului cand se schimba vremea.in rest ca toti de pe aici am incercat de toate cu ameliorari dar fara vindecare...deci sunt dispus sa incerc cu ag si daca stiti vreo firma buna care face ag coloidal de calitate...ms si sanatate

tataru

Sex : masculin Mesaje : 51
Data de inscriere : 13/05/2012
37
Localizare : piatra neamt

Sus In jos

Mesaj Scris de Xulescu la data de Mar 10 Iul 2012 - 10:41

Salutare tuturor,
As dori sa il intreb pe brahmachari, sau pe cine a mai folosit, daca argintul coloidal AquaNano Protect este bun. Momentan nu am gasit de unde sa cumpar toate cele necesare pentru a-mi produce singur argint coloidal.
Sufar de prostatita cronica, calcifieri in prostata. Una in lobul drept 1.3 cm si doua in lobul stang de 0.3 cm. Mai nou a aparut si o epididimita pentru care mi s-a recomandat tavanic 500 mg sau gentamicina injectabila Crying or Very sad
Va multumesc !
Sanatate

Xulescu

Sex : masculin Mesaje : 20
Data de inscriere : 10/07/2012
31
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Mesaj Scris de brahmachari la data de Vin 13 Iul 2012 - 0:30

nu am folosit niciodata aquanano. Eu imi fac singur argintul.
Sanatate
brahmachari

46

Sus In jos

Mesaj Scris de aweingertner la data de Joi 21 Mar 2013 - 14:30

pentru cei interesati de un argint coloidal de calitate:

http://www.iherb.com/Sovereign-Silver?rcode=RBK792

Eu il folosesc pe cel mare, mai avantajos dpdv financiar, http://www.iherb.com/Sovereign-Silver-Colloidal-Bio-Active-Silver-Hydrosol-10-PPM-16-fl-oz-473-ml/16056?rcode=RBK792

si o singura data l-am cumparat pe acesta www.iherb.com/Sovereign-Silver-Colloidal-Bio-Active-Silver-Hydrosol-Dropper-Top-10-PPM-8-fl-oz-236-ml/4887?rcode=RBK792 pentru ca are pipeta

Doua suplimente foarte bune pe care le folosim si eu si tata sunt: http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Prostate-Optimizer-90-Softgels/286?rcode=RBK792

si cel mai bun lycopen pe care l-am folosit http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Lyc-O-Mato-Tomato-Lycopene-Complex-15-mg-180-Softgels/4136?rcode=RBK792

Prostate Optimizer se gaseste si in tara dar la un pret dublu http://www.secom.ro/produse/portofoliu/prostate-optimizerr

Multa sanatate tuturor!

aweingertner

Sex : masculin Mesaje : 3
Data de inscriere : 14/02/2013
47
Localizare : Bistrita

Sus In jos

Mesaj Scris de brahmachari la data de Mar 16 Apr 2013 - 7:21

un film interesant:
https://www.youtube.com/watch?list=WLCk8E16FTKwp0HLXG63Ma1uzZfsPrS1lG&feature=player_detailpage&v=JSlE5kKWDcY
brahmachari

46

Sus In jos

Mesaj Scris de tataru la data de Mier 17 Apr 2013 - 5:16

brahmachari a scris:un film interesant:
https://www.youtube.com/watch?list=WLCk8E16FTKwp0HLXG63Ma1uzZfsPrS1lG&feature=player_detailpage&v=JSlE5kKWDcY
...este interesant dar totusi cred ca am fi gasit macar cateva sute de persoane care sa se fi vindecat pana in prezent avand in vedere ca e de multi ani in urma filmul...ce zici?ai cunoscut tu personal pe careva care a incercat si a reusit sa se vindece? nu vreau sa critic dar nici cu argintul coloidal nu am auzit pe nimeni sa scape...decat un tip ce intrat in trecut aici pe forum si a postat ca si-a introdus argint coloidal direct pe uretra(penis in erectie) si a scapat...la mine nu apare nici o bacterie ca asi incerca...in rest ce sa zic...si la mine au revenit simptomele de vreo 2 luni cu dureri in partea din fata(baza vezica)...dar macar pot sta pe scaun...pe mine ma afecteaza mult schmbarea vremii(se manifesta cu o ferbinteala + senzatie de gadilit pe capul penisului, galagie intestinala, dureri vezica,depresie) ciudata senzatia fata de cum se manifesta acum un an...sanatate tuturor...

tataru

Sex : masculin Mesaje : 51
Data de inscriere : 13/05/2012
37
Localizare : piatra neamt

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitator la data de Vin 19 Apr 2013 - 3:41

gandurile,obsesiile,depresia amplifica boala,neurotransmitatorii realizeaza contacte gresite iar in cele din urma apare durerea fizica

Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de itmihai la data de Vin 14 Feb 2014 - 21:48

Cum se administrează acest argint coloidal ( mă refer la cantitate )?

itmihai

Sex : masculin Mesaje : 3
Data de inscriere : 13/02/2014
35
Localizare : Satu Mare

Sus In jos

despre argintul coloidal

Mesaj Scris de sinergicus la data de Mier 5 Mar 2014 - 2:42

itmihai a scris:Cum se administrează acest argint coloidal ( mă refer la cantitate )?
Parerile sint impartite in acest sens...unii spun ca 2 lingurite pe zi  altii spun ca circa 40 ml ;parerea mea este ca bunul simt  dicteaza.. fiecare organism reactioneaza diferit;  eu  am folosit intr-o vreme cam un borcan  de 800 ml la circa 2-3 zile ,experimental....am sesizat o sensibilitate  la stomac , aveam un disconfort  din cauza cantitatii prea mari ... prin urmare am redus ratia la 2-3 guri pe zi ( cam 150 ml) in cazuri de simptome de gripa (stranuturi, stari de slabiciune) .De cind folosesc argint coloidal facut de mine nu am mai avut treaba cu racelile...
Aici puteti  vedea aparatul  si citeva detalii tehnice:
tratamente-naturiste.weebly punct  com/produse punct  html 

Inlocuiti  cuvintul punct cu  .   Nu mi se pernite sa postez linkuri directe

sinergicus

Sex : masculin Mesaje : 2
Data de inscriere : 05/03/2014
49
Localizare : zalau

Sus In jos

argintul coloidal

Mesaj Scris de sinergicus la data de Joi 6 Mar 2014 - 5:41

Ca argintul coloidal sa aiba efect maxim e nevoie ca particulele de argint sa fie suficient de mici  astfel incit
sa interactioineze cu celulele  ,altfel  efectul e slab....
din aceasta cauza e nevoie sa limitati curentul la borne  astfel incit  in orice moment curentul sa nu depaseasca  1ma ... dureaza un pic mai mult sa il preparati insa e mai de calitate...

Eu folosesc  un aparat facut de mine, care are un mic integrat, regulator de curent care  regleaza curentul la maxim 1 ma in orice moment  al procesului..

cei care doresc  un asemenea aparat sa ma contacteze

sinergicus

Sex : masculin Mesaje : 2
Data de inscriere : 05/03/2014
49
Localizare : zalau

Sus In jos

Mesaj Scris de Raducu la data de Joi 2 Iul 2015 - 22:33

Am incercat si eu argintul coloidal si pot sa spun ca in perioada aceea am fost cateva zile fara simptome. La prima utilizare am simtit ca atunci cand ai dureri si te bagi intr-o cada cu apa calda Smile Eram foarte fericit... L-am folosit cam o saptamana dupa care simptomele au revenit si am renuntat la el pentu ca il terminasem. Totusi cred ca o sa mai incerc o cura. In perioadele acute ale prostatitei sau in infectia urinara cu usturimi poate avea efecte antiinflamatoare  si antibacteriene puternice.   

M-am documentat foarte riguros in legatura cu argintul coloidal si cel mai bine ar fi sa nu-l produceti acasa pentru ca exista sansele ca particulele ionizate sa fie mai mari si sa nu fie eliminate eficient din ogranism. Totusi riscurile sunt foarte mici si in acel caz si doar in cazul cand ingerezi cantiati industriale pentru o perioada foarte lunga de timp.  Cel mai bine e sa-l administrati rectal cu ajutorul unei seringi de 10ml si un furtun de perfuzie de 15 cm atasat. Se absoarbe complet in cateva minute. Eu am simtit efectele imediat la prima aplicare si am fost extrem de bucuros atunci. Nu am avut efecte secundare de niciun fel.  Faceam cam 2 -3 aplicari pe zi. Daca este ingerat isi pierde din efect pentru ca interactioneaza cu acidul din stomac si am inteles ca se absoarbe mai putin. Din rect particulele ionizate de argint se absorb direct in sange iar anusul este si foarte apropiat de prostata de unde si efectul sau antiinflamator.

Raducu

Sex : masculin Mesaje : 27
Data de inscriere : 29/09/2012
35

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 3 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Sus