WWW.PROSTATITA-CRONICA.COM
Ultimele subiecte
» Tinctura de merisoare
Sam 3 Noi 2018 - 15:59 Scris de Cristian32

» PROSTECT -2017
Sam 13 Oct 2018 - 20:50 Scris de Scl

» Sumetrolim - l-ati luat ? Ati avut reactii adeverse ?
Lun 1 Oct 2018 - 15:43 Scris de Cristian32

» Prostato Stem (Herbagetica)+informații - a încercat cineva ?
Lun 10 Sept 2018 - 19:56 Scris de Crisseu

» SPERMOCULTURA CU PCR
Dum 2 Sept 2018 - 0:36 Scris de luptatorul

» Scoaterea prostatei
Sam 14 Iul 2018 - 13:23 Scris de cursor

» TRATAMENT BACTERIOFAC GEORGIA
Vin 13 Iul 2018 - 23:09 Scris de COV

» PROBLEME DE ERECTIE SI EJACULARE
Vin 13 Iul 2018 - 1:13 Scris de viorel

» Injectii prostata Guercini
Vin 6 Iul 2018 - 13:39 Scris de COV

Tratament prostatita

Pagina 3 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

In jos

Re: Tratament prostatita

Mesaj Scris de costin la data de Mier 7 Aug 2013 - 11:10

Eu am luat uravoxon e o porcarie adica un substituent la bacteriofag nu se compara ai sa vezi ai sa simti. Inainte se facea la cantacuzino dar acuma nu mai fac si au adus din afara porcaria aia. Ti-am zis numai la rusi mai gasesti sau la moldoveni dar vezi sa nu ei praf sa ei in forma lichida si trebuie tunut la frigider deci ai grija si cu transportul iti trebuie lada frigorifica.

costin

Sex : masculin Mesaje : 20
Data de inscriere : 13/09/2012
38
Localizare : bacau

Sus In jos

Mesaj Scris de alin100% la data de Mier 7 Aug 2013 - 11:19

am facut toate analizele.sumar de urina urocultura secretie prostatica urina dupa secretie prostatica..toate au confirmat e coli...dar care e mai nasoala?aia bacteriana sau nebacteriana?

alin100%

Sex : masculin Mesaje : 108
Data de inscriere : 06/07/2013
35
Localizare : arges

Sus In jos

Mesaj Scris de alin100% la data de Mier 7 Aug 2013 - 11:22

la varsta noastra prostata trebuie sa aiba intre 15 si 20 cmc eu din cauza infectie e de 25 omogena.la tine cum eu.eu am facut rmn si asta a fost dimensiune din rmn

alin100%

35

Sus In jos

Mesaj Scris de costin la data de Mier 7 Aug 2013 - 11:38

Deci am facut si eu toate analizele posibile si nu mi-a iesit nimic nici o bacterie si atunci au bagat camera asa am facut si la cluj si in germania si acelasi lucru si eu zic ca cea mai nasoala e cea nebacteriana ca nu stii ce ai tu macar stii ce bacerie ai dar iti repet ia bacteriofag de e coli si ai sa vezi e special pentru bacteria asta.

costin

38

Sus In jos

Mesaj Scris de alin100% la data de Mier 7 Aug 2013 - 12:25

sper sa ne ajute Dumnezeu sa ne facem bine...ca altfel...nu stiu ce o sa facem...

alin100%

35

Sus In jos

Mesaj Scris de dragos la data de Joi 8 Aug 2013 - 5:26

prostatita  bacteriana e de la infectie  cu o bacterie. de regula  prin sex neprotejat .  dar prostatita nebacteriana din ce cauze se face? nu inteleg cum niste tineri pot avea prostatita nebacteriana.  de la ce?

dragos

Sex : masculin Mesaje : 75
Data de inscriere : 27/06/2012
46
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Mesaj Scris de alin100% la data de Joi 8 Aug 2013 - 5:34

nu se cunosc cauzele sigur.e cea mai putin inteleasa forma de prostatita si greu de controlat.simptomele apar si dispar pe neasteptate...

alin100%

35

Sus In jos

Mesaj Scris de alin100% la data de Joi 8 Aug 2013 - 5:36

de care ai?

alin100%

35

Sus In jos

Mesaj Scris de dragos la data de Joi 8 Aug 2013 - 6:33

cu stafilococ auriu  . de  la o nenorocita

dragos

46

Sus In jos

Mesaj Scris de dragos la data de Joi 8 Aug 2013 - 6:36

unii medici imi spun ca sint sanse de scapare  altii ca nu sint.  de un an jumate am incercat cu multe . fara rezultat. am o viata de cosmar

dragos

46

Sus In jos

Mesaj Scris de alin100% la data de Joi 8 Aug 2013 - 8:22

ce simptome ai?

alin100%

35

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitator la data de Joi 8 Aug 2013 - 11:31

luati multa vitamina c 5 g pe zi edervescent nu tit o data in 2 3 prize!nu trebuie neaparat citoscopie sa vezi prostata amanuntut!transrectala e f eficienta!daca e in regula la transrectala si ai dureri inseamna ca e muscular si tre fizioterapie din cauza musc !trust me ! asa e!

Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de dragos la data de Joi 8 Aug 2013 - 20:46

toate simptomele

dragos

46

Sus In jos

Mesaj Scris de costin la data de Joi 24 Oct 2013 - 1:30

Salut. Nu am mai scris de mult timp dar vreau sa spun ca de câteva luni am încercat și am luat lăptișor de matca crud și vad ca ma simt mult mai bine 2g pe zi în fiecare dimineață pe stomacul gol

costin

38

Sus In jos

infectie cu e coli

Mesaj Scris de bercenarul la data de Dum 17 Noi 2013 - 0:17

Treboniu a scris:de aproximativ 5 ani am incercat fara succes mai multe tratamente cu antibiotice. De 3 luni urmez un tratament cu "multi glands for men" de la Solaray() iar simptomele au disparut in proportie de 90%. Totusi, in clipa in care am intrerupt tratamentul, o parte din simptome au reaparut. Sper ca efectele acestuia tratament vor ramane definitive in cele din urma.
Eu am prostatita cronica infectioasa cu e-coli de vreo 8 luni de zile.Am luat doxicilina, tavanic, nitrofurantoin, zinat si biseptol, degeaba.E-coli e in continuare prezent, iar de vreo luna mi-a gasit prostata marita. Nu am dureri in testicule, urinari noaptea, dificultati de urinare, dureri in spate, scurgeri, secretii sau alte chestii de-astea.E doar senzatie de usturime, intepatura si arsura la urinat.Are cineve ceva asemanator mie, sa imi spuna si mie ce a luat ?

bercenarul

Sex : masculin Mesaje : 297
Data de inscriere : 17/11/2013
49
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

infectie bacteriana cu e coli

Mesaj Scris de bercenarul la data de Dum 17 Noi 2013 - 0:21

dragos a scris:cu stafilococ auriu  . de  la o nenorocita
Draga Dragos,
La mine e cu e coli.Ai un numar de mobil sau e-mail sa vorbim . Ma intereseaza ce tratament ai luat.La mine dureaza de 8 luni de zile.

bercenarul

49

Sus In jos

Mesaj Scris de tlc la data de Dum 19 Ian 2014 - 12:42

am si eu o intrebare daca stie cineva il rog sa mi raspunda
am prostatita cronica si prima data mi a iesit la proba stamey ureaplasma, dupa tratament am refacut analizele si mi a iesit stafilococ auriu, iar tratament, iar analize si acum mi a iesit e coli; dupa ce o sa iau din nou tratament ce bacterie mai poate sa apara? mentionez ca ultimele 2 analize le am efectuat la acceasi clinica

tlc

Sex : masculin Mesaje : 8
Data de inscriere : 08/11/2013
31
Localizare : Reghin

Sus In jos

Mesaj Scris de tlc la data de Dum 19 Ian 2014 - 12:45

oare medicii aia de la laborator se joaca cu mintea mea?

tlc

31

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitator la data de Dum 19 Ian 2014 - 13:56

alin salut ce ti a gasit la rmn?diagnostic exact.cslcificari,fibroza?ms

Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitator la data de Dum 19 Ian 2014 - 13:59

tic uita te ca am scris unde sa te duci sa ti faci analizele!!ce simptome ai?ai avut contacte sexuale neprotejate?

Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de bercenarul la data de Lun 20 Ian 2014 - 6:09

s-a tratat cineva cu munoral sau monaural (fosfomicina) de prostatita infectioasa cu e-coli ?

bercenarul

49

Sus In jos

Mesaj Scris de tlc la data de Lun 20 Ian 2014 - 7:33

la inceput cand mi a iesit la analize ureplasma ma dureau testiculele, dupa terminarea tratamentului mi a trecut vreo cateva zile dupa care au inceput sa ma doara din nou, am luat tratamentul pentru stafilococ si dupa terminare m am simtit bine, si sunt deja vreo 3 luni de cand am terminat tratamentul,
contacte sexuale neprotejate am avut mai multe, inainte sa stiu ca am prostatita si referitor la analize e cam departe sa merg pana la bucuresti

tlc

31

Sus In jos

Mesaj Scris de bercenarul la data de Lun 20 Ian 2014 - 11:24

tlc a scris:la inceput cand mi a iesit la analize ureplasma ma dureau testiculele, dupa terminarea tratamentului mi a trecut vreo cateva zile dupa care au inceput sa ma doara din nou, am luat tratamentul pentru stafilococ si dupa terminare m am simtit bine, si sunt deja vreo 3 luni de cand am terminat tratamentul,
contacte sexuale neprotejate am avut mai multe, inainte sa stiu ca am prostatita si referitor la analize e cam departe sa merg pana la bucuresti

nu esti singurul care iti pui intrebarile astea.mie mi-a iesit luni de zile e-coli in spermocultura (urina imi iesea mereu sterila), iar dupa a treia doza de antibiotice in 8 luni de zile (timp in care n-am avut nici-un contact neprotejat, fiert lenjeria, etc), mi-a iesit (si in sperma si in urina) streptococ hemolitic tip b !! care cica e in gat la copiii mici, pe piele si la femeile gravide !!! dupa care, la o luna mi-am facut secretia prostatica (fara sa fi luat nici-un antibiotic) si mi-a iesit (din nou, dupa ce doua luni nu-mi mai aparuse) e-coli, iar de streptococ, nici vorba !!! sunt trei variante: ori probele se mai contamineaza (in laborator, sau de noi cand recoltam cu un prosop, cu mana, la wc, cu ceva ...), ori scade imunitatea de la antibioticele luate si capatam alte bacterii , ori toti avem bacteriile astea in corp mai tot timpul (se inmultesc intr-un loc unde este antibiotic si scade imunitatea sau le au si oamenii sanatosi, dar nu se cauta !!!- chiar m-am gandit daca nu e posibil ca eu sa fi avut e-coli in prostata ani de zile inainte, dar nu mi-am facut probele niciodata, ca nu m-a deranjat !! cati oameni sanatosi si le fac daca nu-i supara ? eu pun pariu ca daca zece barbati sanatosi isi fac probele, patru au bacterii, dar nu ii supara !! a facut cineva studiul asta ? nu cred !!)

bercenarul

49

Sus In jos

Mesaj Scris de tlc la data de Lun 20 Ian 2014 - 21:41

luni am programare la urolog, poate imi raspunde la aceste intrebari

tlc

31

Sus In jos

Mesaj Scris de bercenarul la data de Mar 21 Ian 2014 - 1:34

tlc a scris:luni am programare la urolog, poate imi raspunde la aceste intrebari

practice, de 3 luni te simti bine si la ultima proba (secretie prostatica, spermocultura) nu ti-a mai iesit nimic ? se spune ca daca nu mai apare bacteria 3- maxim 6 luni si te simti bine, ai cam scapat.

bercenarul

49

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 3 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Sus